FundacjeKsiążki

„Zamieszka(ł) ze mną kot”–spotkanie z autorką

Książka „Zamieszka(ł) ze mną kot” autorstwa behawiorystki Aleksandry Zawadzkiej-Glinki to godna polecenia pozycja dla miłośników kotów i nie tylko. Jest to drugi tom z serii „Ktoś, nie coś”. O ilustracje w książce zadbała Ewa Mańkowska.

Fot. notokoty
Książkę najlepiej opisują słowa pierwszego czytelnika i pierwszej czytelniczki

Już miałem ochotę napisać, że ta książka jest swego rodzaju instrukcją obsługi i powinna być dołączana do każdego kota, którego przygarniamy, ale byłoby to wbrew idei przyświecającej Autorce. Instrukcje obsługi mogą być dołączane do urządzeń, rzeczy, przedmiotów, a Aleksandra Zawadzka-Glinka przekonuje nas, że koty nie są rzeczami. Ta publikacja pozwala poznać, kim, a nie czym, jest kot. Także –a może przede wszystkim –Twój kot, Czytelniku i Czytelniczko.
~ Michał Rusinek

Fot. notokoty

Miłość do kotów, która emanuje z każdego zdania tej książki, oraz poczucie humoru Autorki sprawiają, że „Zamieszka(ł) ze mną kot” czyta się z prawdziwą przyjemnością. Ola Zawadzka-Glinka, behawiorystka z olbrzymim doświadczeniem, posiada niewątpliwie umiejętność mówienia o ważnych sprawach w jasny i zrozumiały dla wszystkich sposób. Sama –niczym kot –chadza własnymi drogami, odkrywając przed nami tajniki kociego behawioryzmu. Pozostaje więc cieszyć się, że zabiera wszystkich kociarzy w tę fascynującą podróż. To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy już dzielą swoje życie z kotem lub dopiero mają taki zamiar. Gorąco polecam.
~ Beata Leszczyńska, prezeska Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE

Fot. notokoty

Czytelnicy mogą wziąć udział w spotkaniu z autorką, które odbędzie się w ramach festiwalu „Ktoś, nie coś” 18 września 2022 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Projekt „Ktoś, nie coś” to pionierskie wydarzenie, o którym organizatorzy mówią, że:

„idea, w której ludzką zachłanność konfrontujemy z czymś więcej niż jedynie konsekwencjami działań człowieka w naturze. Spróbujemy bowiem pokazać relacje ludzi z naturą –nie tylko „dziką”, lecz także tą najbliższą, choćby ze zwierzętami domowymi i hodowlanymi. Chcemy zwiększać świadomość ekologiczną i eksplorować prawdziwą „naturę natury” oraz miejsce człowieka w niej.”

Tegoroczna edycja będzie gościć m.in. w Muzeum Architektury we Wrocławiu, siedzibie Fundacji Olgi Tokarczuk we Wrocławiu, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W 2022 roku zaplanowane zostały trzy odsłony festiwalu:

  • 9–12 września –w Beskidzie Niskim,
  • 16–18września –we Wrocławiu,
  • 7–9 października –w Krakowie.

Gośćmi wydarzenia będą m.in.: Ewa Zgrabczyńska, Magdalena Środa, Urszula Glensk, Michał Rusinek, Małgorzata Lebda, Rafał Siderski.

Osoby, które nie mają możliwości dotrzeć na wydarzenie, mogą obejrzeć transmisję spotkania na fan-page’u Wydawnictwa EMG .



Paulina Janik - Kwasiżur
Cześć! Nazywam się Paulina i jestem niepoprawną kociarą. Blog o kotach prowadzę przy pomocy mojego męża i naszych dwóch cudownych kotów – Gosi i Piotrusia. Zawodowo zajmuję się fotografowaniem, więc połączenie dwóch pasji: fotografowania i kotów, przyszło mi naturalnie. Na blogu dzielę się kociokadrami i doświadczeniami, a we wszystkim towarzyszą mi nasze adopciaki. Gosia – charakterna kotka o nietuzinkowym umaszczeniu, lubiąca aportować kulki z papieru i wskakiwać domownikom (a czasem i gościom) na plecy…;) I Piotruś – wygadany kocurek z hipnotyzującym spojrzeniem żółtych oczu, którego główne hobby to… jedzenie.

Podobne artykuły