Życie z kotem

Jak zadbać o kota w Sylwestra?

Sylwester to czas radosnych i hucznych imprez, ale dla naszych kotów może być to bardzo stresujące i niebezpieczne doświadczenie. Niektóre koty mogą być bardzo wrażliwe na hałas i lękliwe w obliczu głośnych dźwięków, takich jak petardy i fajerwerki. Jeśli Twój kot boi się huku, oto kilka wskazówek, jak mu pomóc.

Fot. Freepik

Zabezpiecz swoje mieszkanie

Petardy i fajerwerki mogą być bardzo hałaśliwe i stresujące dla kota. Upewnij się, że masz zamknięte okna i drzwi, aby zapobiec ucieczce kota z domu. Możesz też zamknąć zwierzaka w bezpiecznym pomieszczeniu, gdzie będzie mógł schronić się przed hałasem. Możesz zasłonić rolety, włączyć radio lub telewizor.

Zadbaj o bezpieczeństwo kota

Upewnij się, że kot ma dostęp do bezpiecznego miejsca, w którym może schronić się przed hałasem. Jeśli masz możliwość, zapewnij kotu specjalny kojec lub klatkę, w której będzie mógł się schować i poczuć bezpiecznie. Wszelkie budki i skrytki na pewno będą w tym dniu chętnie zajmowane.

Jeżeli Twój kot bardzo boi się wystrzałów, sięgnij po poradę lekarza weterynarii, który pomoże dobrać odpowiednie wyciszające leki i suplementy.

Fot. Freepik

Wsparcie

Chociaż przyjęło się, że koty to urodzeni samotnicy, nie jest to prawdą. Część mruczków bardzo przywiązuje się do swoich opiekunów. Ich obecność wpływa na nie uspokajająco, ponieważ czują się zdecydowanie bezpieczniej w towarzystwie swoich ludzi. Dlatego, jeżeli Twój kot nie czuje się pewnie w Sylwestra, jeżeli masz taką możliwość, zostań w domu ze swoim zwierzakiem. Już sama Twoja obecność doda mu otuchy.

Zadbaj o zapasy

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość pożywienia i wody dla kota. Odpowiednie odżywianie może pomóc kotu zachować zdrowie. Zmiany karmy w tym czasie to niepotrzebne obciążenie. Jeśli Twój kot ma jakieś choroby lub alergie, upewnij się, że masz odpowiednie leki i środki zapobiegawcze.Podobne artykuły