Akcesoria

Legowiska wiszące –przegląd

Ostatnio omawialiśmy legowiska podłogowe dla kotów, pora więc na legowiska wiszące. Bo kiedy zaczyna brakować miejsca na podłodze, trzeba szukać nowych rozwiązań. Plusem legowisk podwieszanych jest przede wszystkim fakt, że większość kotów bardzo lubi z nich korzystać, bo są dobrymi punktami obserwacyjnymi. Niestety, starsze koty, lub koty, które mają problemy ze stawami, nie mogą w pełni cieszyć się takimi miejscami, dlatego przed kupnem legowiska zawsze najpierw warto zastanowić się nad potrzebami mruczka.

Fot. notokoty

LEGOWISKA NA KALORYFER

Uwielbiane przez koty zwłaszcza zimą, choć nie tylko. Wybór legowisk na kaloryfer jest spory, więc każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Niestety czasem zajmują trochę miejsca, bo wisząc wystają przed kaloryferem. Ale błoga mina kota, korzystającego z posłania powinna zrekompensować ewentualny dyskomfort, związany z użytkowaniem takiego legowiska…:)

Legowiska podłogowe dla kotów-przegląd

Wybierając legowisko dla kota można przepaść! Wybór legowisk jest naprawdę ogromny i czasem trudno się zdecydować. Większość z nas w pierwszej chwili kieruje się wyglądem, estetyką i pasującym do naszych wnętrz designem. To oczywiście jest bardzo ważne, ale równie ważną, jeśli nawet nie ważniejszą kwestią jest…gust i potrzeby naszych kotów. A te mogą być różne. Dlatego dziś zapraszam Was na pierwszą część przeglądu legowisk dla kotów. Skupimy się na tych najbardziej popularnych, czyli takich, które można postawić na podłodze.

LEGOWISKA NA OKNO

Okienne legowiska to prawdziwy hit. Świetnie sprawdzają się przy niedużych parapetach, choć nie tylko. Koty uwielbiają się na nich wylegiwać obserwując otoczenie. Ich największym minusem jest ograniczenie wagowe i fakt, że czasem mogą się od okna odkleić.

Fot. notokoty

LEGOWISKA-PÓŁKI WISZĄCE

Na rynku znajdziemy coraz więcej ciekawych i designerskich wiszących półek dla kotów. Mogą one stanowić część kocio strady (przestrzeni przygotowanej dla kotów, żeby mogły się wyszaleć) lub po prostu mogą być używane jako klasyczne legowisko wiszące. Półeczki wiszące powinny być solidne zamontowane i przede wszystkim łatwo dostępne dla kotów. Największym minusem takich półek często jest ich niemałacena. Zazwyczaj jednak jest to inwestycja na długie lata.

Fot. notokoty

WISZĄCE LEGOWISKA-DRAPAKI

Praktyczne połączenie legowiska i drapaka, to zawsze dobry pomysł. Kot na takim legowisku może zaspokoić kilka potrzeb, co jest fantastycznym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli w domu nie mamy dużo miejsca. Największym minusem takich legowisk jest fakt, że drapaki po jakimś czasie się niszczą i nie wyglądają już tak estetycznie. Ale funkcjonalność takiego produktu jest na piątkę. Legowiska wiszące w ostatecznym rozrachunku na pewno mają więcej plusów, niż minusów, dlatego warto się nad nimi pochylić i wybrać produkt najbardziej pasujący do kota i…wnętrza.Paulina Janik - Kwasiżur
Cześć! Nazywam się Paulina i jestem niepoprawną kociarą. Blog o kotach prowadzę przy pomocy mojego męża i naszych dwóch cudownych kotów – Gosi i Piotrusia. Zawodowo zajmuję się fotografowaniem, więc połączenie dwóch pasji: fotografowania i kotów, przyszło mi naturalnie. Na blogu dzielę się kociokadrami i doświadczeniami, a we wszystkim towarzyszą mi nasze adopciaki. Gosia – charakterna kotka o nietuzinkowym umaszczeniu, lubiąca aportować kulki z papieru i wskakiwać domownikom (a czasem i gościom) na plecy…;) I Piotruś – wygadany kocurek z hipnotyzującym spojrzeniem żółtych oczu, którego główne hobby to… jedzenie.

Podobne artykuły