Życie z kotem

Mokra karma dla kociego seniora

Opieka nad kocim seniorem z pewnością wymaga większej uwagi, niż nad młodym kotem, w pełni sił witalnych. Seniorzy–ze względu na swój wiek –mogą, choć nie muszą, potrzebować większej uwagi. Jaka mokra karma dla seniora sprawdzi się najlepiej? Już podpowiadamy!

Fot. notokoty

Mając pod opieką kociego seniora bardzo istotna jest profilaktyka. Regularne badania pozwolą łatwo wychwycić ewentualne nieprawidłowości w kocim organizmie. Szybka reakcja na problemy ze zdrowiem poprawi jakość życia kota, a także je wydłuży.U kociego seniora (kota powyżej 10-go roku życia), warto co 6 miesięcy wykonać następujące badania:

  • Badania krwi: morfologia z podstawową biochemią, a także hormony tarczycy,
  • Badanie moczu (podstawowe),
  • USG jamy brzusznej,
  • Pomiar ciśnienia krwi.

A także raz w roku: RTG, echo serca i badanie okulistyczne. Oczywiście jeśli konkretny przypadek wymaga innych szczegółowych badań, należy je wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii.

Fot. notokoty

Mokra karma dla seniora

Mokra karma dla seniora powinna przede wszystkim być dobra jakościowo. Karmą wysokomięsną powinniśmy karmić koty przez całe życie. Jeśli koci senior ma dobre wyniki badań, to nic nie stoi na przeszkodzie, by karmić go tak jak dotychczas. Jeśli natomiast coś jest nie tak, to badania profilaktyczne pomogą wskazać kierunek, w jakim powinniśmy pójść. U seniora mogą pojawić się między innymi problemy z tarczycą, z nerkami, czy uzębieniem, dlatego istotne jest, by odpowiednio dobrać karmę do potrzeb NASZEGO seniora.

Karma, jaka może się sprawdzić przy karmieniu starszego kota to na przykład:

Karma Petner w formie pasztetu (w czterech smakowitych wariantach do wyboru –RECENZJA).

Dedykowana karma dla seniora Cat’s Loveo smaku, lub opcja dla kotów dorosłych w kilku innych smakach, dostępna w formie aromatycznej mielonki–RECENZJA.

Karma Animal Island w puszkach,200g, dostępna w trzech, pysznych wariantach smakowych – RECENZJA.

Karma uzupełniająca OASY, dostępna w małych puszkach i saszetkach w wielu smakach do wyboru – RECENZJA. Smakowita karma uzupełniająca może bardzo dobrze się sprawdzić jako sposób na podanie suplementów dla seniora.

Fot. notokoty

Wybierając mokrą karmę dla seniora dobrze jest zwrócić uwagę na konsystencję karmy. Niektóre starsze koty mogą mieć problemy z jedzeniem twardszych, większych kawałków–w takich wypadkach dobrze jest wybrać karmę w formie miękkiego pasztetu, lekkiej mielonki, musu, lub delikatnych kawałków. Tak jak dopasowujemy przestrzeń w domu dla kociego seniora, tak też powinniśmy zadbać o jego dietę. Zdrowa dieta to podstawa dobrej opieki nad każdym kotem. Im szybciej wprowadzimy do kociej diety dobre nawyki żywieniowe, tym lepiej zapunktuje to na przyszłość.

-Karma Animal Island w puszkach,200g, dostępna w trzech, pysznych wariantach smakowych. -Karmauzupełniająca OASY, dostępna w małych puszkach i saszetkach w wielu smakach do wyboru. Smakowita karma uzupełniająca może bardzo dobrze się sprawdzić jako sposób na podanie suplementów dla seniora. Wybierając mokrąkarmę dla seniora dobrze jest zwrócić uwagę na konsystencję karmy. Niektóre starsze koty mogą mieć problemy z jedzeniem twardszych, większych kawałków–w takich wypadkach dobrze jest wybrać karmę w formie miękkiego pasztetu, lekkiej mielonki, musu, lubdelikatnych kawałków. Tak jak dopasowujemy przestrzeń w domu dla kociego seniora, takteż powinniśmy zadbać o jego dietę. Zdrowa dieta topodstawa dobrej opieki nad każdym kotem. Im szybciej wprowadzimy do kociej diety dobre nawyki żywieniowe, tym lepiej zapunktuje to na przyszłość.Paulina Janik - Kwasiżur
Cześć! Nazywam się Paulina i jestem niepoprawną kociarą. Blog o kotach prowadzę przy pomocy mojego męża i naszych dwóch cudownych kotów – Gosi i Piotrusia. Zawodowo zajmuję się fotografowaniem, więc połączenie dwóch pasji: fotografowania i kotów, przyszło mi naturalnie. Na blogu dzielę się kociokadrami i doświadczeniami, a we wszystkim towarzyszą mi nasze adopciaki. Gosia – charakterna kotka o nietuzinkowym umaszczeniu, lubiąca aportować kulki z papieru i wskakiwać domownikom (a czasem i gościom) na plecy…;) I Piotruś – wygadany kocurek z hipnotyzującym spojrzeniem żółtych oczu, którego główne hobby to… jedzenie.

Podobne artykuły