KsiążkiRecenzje

Tydzień z kotem Jaśniepanem. Jaśniepamiętnik

Kto z Was nie lubi „memów” z kotami – ręka do góry! Chociaż i tak nie uwierzę! Bo czy może być przyjemniejszy sposób na spędzenie wolnego czasu niż odrobina śmiechu inspirowanego kocią codziennością? Mam dla Was dobrą wiadomość – śmiech ten możecie mieć na wyciągnięcie ręki. We własnej, domowej biblioteczce!

„Tydzień z Kotem Jaśniepanem. Jaśniepamiętnik” (wydawca: Stowarzyszenie Fala Kultury) to zbiór ponad 340 komiksów autorstwa Magdaleny Gałęzi, znanej szerzej w Internecie z bloga Miłozwierz. Kreatywne, lekkie, z (kocim) pazurem, skropione solidną dawką dziwacznego, a chwilami czarnego humoru rysunki, opowiadają o codzienności znanej dobrze każdemu zapalonemu kociarzowi. Bohaterami książki są najmądrzejszy, najwspanialszy, najdoskonalszy futrzak – kot Jaśniepan oraz jego znikoma, dość beznadziejna Mame – zazwyczaj w roli poddanej, choć bywa, że również najlepszej przyjaciółki.

Na kartkach książki znajdziecie obrazkowe opowiastki z życia wzięte, rozgrywające się w domu, gabinecie weterynaryjnym czy na świeżym powietrzu (gdzie Jaśniepan pojawia się od czasu do czasu, zawsze w szelkach i w asyście ochrony – jak na celebrytę przystało). Miejscem akcji bywa również przestrzeń kosmiczna, w której unosi się kociwłos – wiadomo, on jest WSZĘDZIE!

Nie zabraknie znanych nam dobrze rekwizytów – kuwety, miliona porozstawianych wszędzie misek z ekskluzywnym kocim jedzeniem, drogich zabawek, którymi nikt nigdy się nie bawi, kanapy do drapania, kartonowych pudełek, leków na uspokojenie (człowieka, nie kota – oczywiście) i wielu, wielu innych… 

Mimo że „Tydzień z Kotem Jaśniepanem. Jaśniepamiętnik” nie jest w założeniu poradnikiem „obsługi” kota, wiele możemy się z jego kart nauczyć – na czym polega magia świeżo pościelonego łóżka, kim dla kota jest człowiek, jaką przewagę nad wykwintnym posiłkiem mają kadzidełka oraz jak kosmici, przebrani w kocie futerka, całkowicie ujarzmili niczego nieświadomą ludzkość w zaledwie trzy dni. 

To książka poprawiająca humor, rozweselająca nawet w pochmurne dni, zaskakująca kreatywnością. Dająca mnóstwo możliwości – można spędzić z nią cały wieczór (a następnie zasnąć z wyczerpania głośnym śmiechem), można zaglądać do niej codziennie, trafiając na kolejne fantastyczne rysunki. Można ją również sprezentować zaprzyjaźnionemu kociarzowi – dam głowę, będzie zachwycony! „Tydzień z Kotem Jaśniepanem. Jaśniepamiętnik” jest dowodem na to, jak w każdej, codziennej, wspólnej chwili można odnaleźć uśmiech – a dzięki temu naprawdę ją docenić! Bo przecież, jak na prawdziwych poddanych przystało, kochamy naszych mruczących jaśniepanów ze wszystkich sił!

ZOBACZ FRAGMENT:Podobne artykuły