Recenzje

Pet Futura Solution – wreszcie gotowy BARF!

Zawsze chciałam spróbować karmić moje koty barfem, jednak strach przed skomplikowaną suplementacją, bawienie się w porcjowanie, a przede wszystkim poszukiwania najlepszego jakościowo bezpiecznego mięsa skutecznie mnie zniechęcał. Oto PET FUTURA SOLUTION wychodzi naprzeciw taki leniom jak ja i oferuje gotową surową, pełnowartościową karmę.

fot. Ewa Leśniewska

BARF to najbardziej optymalne dla kociego zdrowia żywienie surowymi, nieprzetworzonymi przemysłowo, naturalnymi produktami pochodzenia zwierzęcego (mięso, podroby, kości mięsne, ryby, jaja) w odpowiednich proporcjach.Najbardziej optymalne, ponieważ oznacza karmienie kota żywnością nieprzetworzoną i produktami odpowiadającymi fizjologii tego gatunku. Za twórcę diety BARF uważa się australijskiego doktora Iana Billinghursta – weterynarza i naukowca.

Surowe i zbilansowane

PET FUTURA SOLUTION jest pierwszą polską firmą oferującą surowe w pełni zbilansowane karmy dla kotów. Misją firmy jest produkcja i przygotowywanie naturalnych karm dla kotów i psów. Mięso pozyskiwane jest tylko z certyfikowanych ubojni. Firma wykorzystuje tylko surowce jakości Human Grade czyli takie z jakich produkowana jest żywność dla ludzi, a składy karm tworzone są z pomocą zwierzęcych dietetyków.

fot. Ewa Leśniewska

Jest pod stałym nadzorem inspekcji weterynaryjnej (Weterynaryjny Numer Identyfikujący 16048301). Podczas produkcji stosowany jest system HACCP, gwarantujący zachowanie norm bezpieczeństwa i higieny żywności, taki jaki stosowany jest w zakładach produkujących żywność dla ludzi. Karmy poddawane są systematycznie badaniom pod kątem mikrobiologicznym oraz zawartości substancji odżywczych.

Marka gwarantuje, że karmiąc pupila mamy pewność, że podajemy swojemu zwierzęciu bezpieczną, naturalną i właściwie zbilansowaną karmę. Karmy nie zawierają zbędnych węglowodanów, sztucznych barwników i konserwantów. Bezpieczeństwo, jakość i wartości odżywcze są zachowane przez szokowe mrożenie. Są także wzbogacone o suplementy m.in. takie jak tauryna, spirulina, oleje z łososia i dorsza, algi itp. żeby zapewnić wszystko, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pupila.

Do testów otrzymaliśmy 3 warianty smakowe:

CAT RAW FOOD – BEEF COMPLETE

Skład: mięso wołowe 77%, podroby wołowe 17,9% (serce, wątroba, nerki), olej Omega 3, krew wołowa suszona, cytrynian wapnia, żółtko, sól himalajska, mączka kostna, drożdże piwne, tauryna, tran, algi morskie, Witamina E (10mg).

Skład analityczny: białko 15%, tłuszcz 8,1%, wilgotność 74,3%.

Stosunek wapnia do fosforu = 1,15

CAT RAW FOOD – CHICKEN COMPLETE

Skład: mięso z kurczaka 72,3%, podroby z kurczaka 22,2% (serca, wątroby, żołądki), olej Omega 3, krew wołowa suszona, cytrynian wapnia, żółtko, sól himalajska, mączka kostna, drożdże piwne, tauryna, tran, algi morskie, Witamina E (4mg).

Skład analityczny: białko 15%, tłuszcz 8%, wilgotność 75%.

Stosunek wapnia do fosforu = 1,18

CAT RAW FOOD – TURKEY COMPLETE

Skład: mięso wołowe 79,1%, podroby wołowe 17,9% (serca, wątroby, żołądki), olej Omega 3, krew wołowa suszona, cytrynian wapnia, żółtko, sól himalajska, mączka kostna, drożdże piwne, tauryna, tran, algi morskie, Witamina E (6mg).

Skład analityczny: białko 14,3%, tłuszcz 8,8%, wilgotność 74,9%.

Stosunek wapnia do fosforu = 1,15

WOŁOWINA – KURCZAK – INDYK

Tauryna

Karmy oparte są na surowym mięsie i podrobach, które same w sobie zawierają taurynę. Jednak aby spełnić oczekiwania klientów producent dodaje taurynę i w zależności od rodzaju mięsa jej dodatek wynosi od 1540 mg do 1940 mg tauryny na 1 kg karmy. Nadmiar tauryny jest wydalany z moczem. (Minimalna, niezbędna ilość tauryny jaka musi znajdować się w karmie wynosi 400 mg na 1 kg.)

Dawkowanie i przechowywanie

Opakowanie zbiorcze zawiera 30 opakowań karmy, a sam kartonik idealnie mieści się do szuflady zamrażalnika.

Porcje pakowane są w wygodne 100g opakowania, choć mam przeciek, że firma planuje również większe ekonomiczne gramatury. Dawkowanie: zależnie od aktywności, kot o przeciętnej aktywności ok 35 g na kg masy ciała.

Karmę trzeba przechowywać w temp -18 st.C i 12 miesięcy od daty wyprodukowania. Podawać po rozmrożeniu. Nie gotować.

Co na to moje koty?

fot. Ewa Leśniewska

Zawsze chciałam spróbować karmić moje koty barfem, jednak strach przed skomplikowaną suplementacją, bawienie się w porcjowanie, a przede wszystkim poszukiwania najlepszego jakościowo bezpiecznego mięsa skutecznie mnie zniechęcał.

Oto PET FUTURA SOLUTION wychodzi naprzeciw taki leniom jak ja i oferuje gotową surową, pełnowartościową karmę.

Wszystkie rodzaje karmy mają bardzo zbliżony krwisto czerwony kolor spowodowany dodatkiem suszonej krwi wołowej i pachniały neutralnie – świeżym mięsem. Największe kawałki mięsa znajdziemy w wołowinie. Dzięki jednorazowym opakowaniom porcje są maksymalnie higieniczne. Ponadto możemy podać kotu posiłek bezpośrednio z opakowania, co ułatwia dbanie o czystość miski i powoduje, że karmienie jest możliwie proste i bezproblemowe.

Nasze koty nie jadły wcześniej surowego mięsa i gdy je podałam były zaciekawione, ale zlizały samą krew. Jedynie Pyza i jej córka Jaga zjadły kilka kęsów. Proces wprowadzania mięska wymagał od nas czasu i cierpliwości. W końcu w większości koty „zaskoczyły”.

Koty czuły się dobrze, załatwiały się zdrowo i bezproblemowo. Kupy były nieznacznie mniejsze, ciemniejsze i bardziej zwarte, niż po wysokomięsnych puszkach.

Wciąż testujemy, nadal mieszamy mięsko z puszkami dla części nieprzekonanego stada, ale już wiemy, że BARF od PET FUTURA SOLUTION to produkt najwyższej jakości. Jeśli tak jak my zawsze chcieliście karmić barfem, ale z podobnych powodów nie mieliście śmiałości, to już nie macie wymówki. Koniecznie spróbujcie, bo prościej i wygodniej się nie da.

PET FUTURA SOLUTION bierze udział w plebiscycie SFINKSY.Ewa Leśniewska
Mam 5 kotów, 2 bullmastiffy i najlepszą pracę na świecie, ponieważ jest połączeniem miłości do zwierząt i pasji fotografowania. Podczas robienia zdjęć, moim celem jest uchwycenie naturalnego piękna i wyjątkowej osobowości zwierzaka. Praca ze zwierzętami nie przestaje mnie fascynować. Dlatego kilka lat temu zrobiłam uprawnienia trenera szkolenia psów i otworzyłam własną szkołę, w której uczę przyjaciół wzajemnego zrozumienia. Od niedawna jestem także hodowcą kotów szkockich, w których jestem totalnie zakochana.

Podobne artykuły