Życie z kotemŻywienie

Wybredny kot – sposoby radzenia sobie z kocim niejadkiem

Opiekunowie często skarżą się, że kot nie chce jeść oferowanego mu jedzenia. Należy pamiętać, że brak apetytu może być związany z wieloma kwestiami. Jak przekonać do jedzenia kota niejadka?

Sprawdź, czy zrobiłeś wszystko, by zachęcić kota do jedzenia

Fot. Freepik

Zbadaj jego zdrowie

Kot niejadek może mieć problemy z pobieraniem pokarmu spowodowane pogorszeniem się stanu zdrowia. Jeśli w pewnym momencie kot przestaje jeść, koniecznie odwiedź lekarza weterynarii. 

Urządź kącik kociego niejadka

Zadbaj o to, aby serwować karmę w płaskiej misce, której ranty nie będą drażniły kocich wibrysów. Pamiętaj, że te zwierzaki lubią czystość, więc podawaj kotu posiłki tylko w umytych naczyniach. 

Fot. Freepik

Zapewnij spokój swojemu kotu

Postaraj się, aby miska z jedzeniem kota znajdowała się w cichym miejscu, z dala od kuwety lub gwaru. Wszelkie zmiany w otoczeniu (remont, pojawienie się nowego członka rodziny) mogą mieć wpływ na brak apetytu u kota.

Zadbaj o częste podawanie posiłków 

Koty lubią częste serwowanie karmy w małych ilościach. Jedzenie będzie szczególnie atrakcyjne, gdy będzie oferowane po zabawie, dla zamknięcia cyklu łowieckiego. Częste pory i świeże posiłki pełne składników odżywczych pomogą w regulacji apetytu kociego niejadka. 

Zapewnij smaczne pożywienie

Koty w naturze zawsze opierały swoją dietę na mięsie. To bezwzględni mięsożercy, którzy zwracają uwagę na jakość oferowanej im karmy. Bezzbożowa, sucha karma Carnilove True Fresh dla kotów ma w swoim składzie wyłącznie świeże mięso, które wpływa na doskonały aromat i smakowitość posiłku. Wśród formuł można wyróżnić: 

  • True Fresh Turkey ze świeżym indykiem, rokitnikiem, żurawiną i korzeniem imbiru,
  • True Fresh Chicken ze świeżym kurczakiem, żurawiną, tymiankiem i rozmarynem, 
  • True Fresh Fish ze świeżą rybą, lemną, jagodami i korzeniem cykorii.

Wszystkie formuły sprawdzą się w żywieniu kotów dorosłych, również po przebytym zabiegu kastracji/sterylizacji. Pomagają utrzymać prawidłowe pH moczu, ułatwiają kontrolę właściwej wagi, a składniki w nich zawarte pozytywnie wpływają na odporność oraz zdrowie skóry i sierści kota niejadka.Podobne artykuły