Recenzje

Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki.

Recenzja witamin dla kotów w każdym wieku (3 tygodnie +) od Aptusa – Multicat Total.

fot. K. Gaweł

Aptus to fińska linia suplementów i preparatów weterynaryjnych dla psów i kotów. W ich ofercie znajdziemy wiele rodzajów specyfików, jednak tym razem skupimy się na witaminach.

Multicat Total to wapń, witaminy, minerały, aminokwasy i pierwiastki śladowe zamknięte w małych i jak się okazuje smacznych tabletkach. Producent zaleca suplementację Multicatem zwłaszcza w fazie wzrostu, ciąży, laktacji lub jeśli dieta kociaka jest niezbilansowana.

DAWKOWANIE

  1. 1 tabletka/ 2 kg dziennie.
  2. W przypadkach zwiększonego zapotrzebowania np. pod koniec ciąży, w okresie laktacji lub w okresie wzrostu kociąt od 3 tygodnia życia 1 tabletka/ 1 kg dziennie.

Multicat Total u nas

Po wcześniejszej konsultacji z naszym weterynarzem podajemy 2 tabletki na jednego kota: Lelka waży 8 kg, Escobar 9,5 kg – diety naszych kociaków są bardzo dobrze zbilansowane, więc zastosowanie suplementacji ma charakter czysto uzupełniający. Pamiętajcie, jak z każdym weterynaryjnym specyfikiem nie możemy przesadzić – jeśli macie wątpliwości co do dawkowania, skonsultujcie się z Waszym weterynarzem – zdrowie kota najważniejsze. Opakowanie Multicat Total zawiera 120 tabletek, więc przy naszym dawkowaniu starcza na 30 dni.

fot. K. Gaweł

Zawsze z rezerwą podchodziłam do suplementacji, głównie ze względu na w kółko powtarzający się problem, a mianowicie – podawanie tabletek. Ponieważ w składzie mają aromat rybny (łosoś), wspomniany problem nie występuje, co więcej kociaki się ich domagają. Żeby z rutyny zrobić zabawę, wykorzystuję Multicat’a nie tylko jako suplement, ale również jako nagrodę przy nauce sztuczek – zdrowe z pożytecznym!


Koty bardzo szybko i bez problemów przyswoiły suplementację, a ja sobie nie wyobrażam dnia bez naszego rytuału z Multicatem!

Kociaki witaminami są zachwycone, a ja cieszę się, że mogłam dzięki Plebiscytowi Sfinksy poznać i Wam pokazać Multicat Total Aptus.Katarzyna Gaweł
Cześć! Jestem Kaś - razem z Lelką i Escobarem dzielnie tworzymy “Meowkocie” team. Na stronie meowkocie.pl przeczytacie o produktach, które według nas są godne polecenia, a także sprawdzicie, co tworzymy. Zawodowo zajmuję się projektowaniem i fotografowaniem, a ponieważ moja głowa jest pełna pomysłów i wokół tyle mrucznej inspiracji - cały czas się rozwijam. Przede wszystkim, nie byłoby mnie w tym miejscu, gdyby nie Lelka i Escobar, czyli dwa najwspanialsze i najbardziej pyskate Maine Coony na świecie, moim świecie. ? Ich perypetie możecie obserwować na Instagramie, do czego zachęcam. Meow, Kocie!

Podobne artykuły