Warszawski punkt „Ochota na kota” już otwarty

  • Powrót
Warszawski punkt „Ochota na kota” już otwarty

Cała nasza redakcja wspiera adopcje kotów. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że w sierpniu otworzyła się nowa placówka adopcyjna „Ochota na kota”. Byliśmy na otwarciu tego wyjątkowego miejsca, które jest filią schroniska ”Na Paluchu” i będzie kontynuować misję opieki nad zwierzętami i znalezienie im kochającego domu.

 

Jako kocia entuzjastka jestem zachwycona „Ochotą na kota”. Tu nie ma smutnych minek i przerażającego uczucia zagubienia i osamotnienia, które tak często widzę w standardowych schroniskach. Wchodząc zobaczyłam cudownie zaaranżowane wnętrza i przede wszystkim radość kotów i swobodę, z jaką mogą się poruszać po pomieszczeniach. Mówię Wam, to koci raj. Zaznaczam jednak, że żadne miejsce, nawet to – nie jest w stanie zastąpić kotom ludzkiej miłości i przyjaźni. Namawiam więc do adopcji.

 

„Cieszę się, że już widzimy pierwsze efekty naszej wielomiesięcznej pracy. Koty mają tu doskonałe warunki i są blisko warszawiaków. Ułatwiliśmy też sam proces adopcji. Wystarczy przyjść na Grójecką, wypełnić na miejscu przedadopcyjną ankietę i uzyskać rekomendację od pracownika schroniska. Już następnego dnia, po dopełnieniu formalności i przygotowaniu dokumentacji medycznej zwierzęcia, kot będzie mógł zostać zabrany do nowego domu – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor schroniska „Na Paluchu”. – Oczywiście czworonożni ambasadorzy „Ochota na kota” będą się wymieniać. Gdy jeden kot znajdzie kochającego właściciela, na jego miejsce przyjdzie następny z naszego schroniska „Na Paluchu”.

 

Warszawiacy, którzy są zainteresowani adopcją, mogą liczyć na wsparcie ze strony pracowników lokalu. Otrzymają od nich wszystkie dodatkowe informacje na temat właściwej opieki. Oprócz tego, osoby chętne do udzielenia pomocy czworonogom, dostaną wskazówki na temat form wolontariatu i darowizn. W placówce będą odbywały się także warsztaty dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o domowych pupili, a także zapobiegać bezdomności zwierząt.

 

„To wspaniałe, że warszawiacy przechadzający się ulicami Ochoty zerkną przez witrynę lokalu i od razu przypomną sobie o zwierzętach spragnionych domu i miłości. Nie wszyscy są emocjonalnie silni, by przyjechać do samego schroniska. Ta filia jest dla nich szansą na poznanie potrzebujących kotów. Śmieję się, że nowy właściciel może być teraz „na wyciągnięcie łapy” – powiedziała Aleksandra Gajewska, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady m.st. Warszawy.

 

W lokalu „Ochota na kota” zamieszka tylko część kocich pupili. Będą to zwierzęta zdrowe oraz niewymagające hospitalizacji. Muszą też lubić towarzystwo innych czworonogów. Celem miejskiego projektu jest skrócenie pobytu zwierzęcia w schronisku i zachęcenie warszawiaków do zaadoptowania pupila.

 

Punkt adopcyjno-informacyjny „Ochota na kota” będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 17.00, zaś w weekendy od 10.00 do 15.00.

 

Sylwia Dąbrowska

Już wkrótce relacje z „Ochoty na kota” pojawią się w internecie - transmitowane na żywo, na specjalnej stronie www.um.warszawa.pl/ochotanakota.

  • Powrót

PARTNERZY

Partnerzy

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.